Hakkımızda

1987 yılından beri faaliyet gösteren Hanzara Hotel ismini Sivas’ın Zara ilçesinden almıştır. Muğla’nın AKYAKA beldesinde huzurlu bir doğa içerisinde, sekizgen yapılı eşsiz mimarisiyle turizmin en köklü ve öncü konaklama yeri olan Hanzara Hotel, 2017 yılında yapılan renovasyon çalışması sonucunda seçkin misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.
Hanzara Hotel Akyaka’ya armağan olan Nail Çakırhan mimarlığında yapılmış olup Ağa Han mimarlık ödülü almış bir yapıdır. Ahşap ve taş duvarların yanı sıra Muğla ilinin simgelerinden biri olan geleneksel Muğla bacasıyla birlikte sekizgen üzerine kurulmuş gizemli bir yapı olarak tasarlanmıştır.
Hotelimiz standart, deluxe ve suitten oluşan toplam 52 odaya sahiptir. Akyaka’nın merkezinde bulunan hotelimiz Dalaman havaalanına 65 km mesafededir. Marmaris’e 31 km uzaklıktadır.
Halk plajına 10 dakikalık yürüme mesafesinde ve Azmak nehrine 150 metre uzaklıkta bulunmaktadır.
Alakart restoranımızda havuz manzarası eşliğinde Türk mutfaklarından zengin lezzetlere yer verilmektedir. Her sabah organik lezzetlerin sunulduğu açık büfe kahvaltımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Ayrıca doğanın ve şehir manzarasının eşsiz görüntüsüyle bütünleşen Teras cafemizde yorgunluk kahvesi eşliğinde keyifli anlar yaşayabilirsiniz.